Adwokat – rozwody Tarnów

Rozwód – podstawowe informacje, typy rozwodów

Przyczyn rozwodów może być wiele: niezgodność charakterów i stylów życia, zdrada, brak komunikacji, problemy finansowe, problemy związane z wychowaniem dzieci, problemy z pożyciem, zaniedbywanie relacji. Aby orzec rozwód należy w pozwie wskazać przyczynę lub przyczyny rozpadu małżeństwa. Należy również wskazać ewentualne żądania dotyczące np. opieki nad dziećmi, alimentów.

W trakcie rozprawy sądowej nie można zapomnieć o wszelkich dowodach potwierdzających rozpad pożycia małżeńskiego (zeznania świadków, dokumenty, nagrania).

W Polsce występują dwa typy rozwodów. Z lub bez orzekania o winie.

Rozwód z orzeczeniem winy – sytuacja w której małżonek dopuścił się ciężkiego naruszenia obowiązków małżeńskich, np. zdrady, przemocy wobec współmałżonka lub dziecka, alkoholizmu lub narkomanii.

Rozwód bez orzekania o winie – jeśli małżeństwo zakończyło się trwale, a małżonkowie nie mogą kontynuować życia razem, mogą wystąpić o rozwód bez orzekania o winie. Jest to najczęstsza forma rozwodu w Polsce. Jeśli małżonkowie osiągnęli porozumienie w sprawach dotyczących rozwodu, np. podziału majątku czy opieki nad dziećmi, mogą wystąpić do sądu z pozwem o rozwód bez orzekania o winie, sprawa rozwodowa staje się wtedy krótsza i mniej skomplikowana.

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc w sprawie rozwodowej u doświadczonego Adwokata?

Prowadzenie sprawy rozwodowej to złożony proces, który może przysporzyć wiele trudności. Zarówno formalnych jak i emocjonalnych. Dlatego też warto skorzystać z pomocy adwokata znającego się na prawie rodzinnym, który będzie miał niezbędne doświadczenie, wiedzę, empatię by pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z rozwodem.

Reprezentujemy Klientów w postępowaniach rozwodowych, jak również w kwestiach związanych z podziałem majątku, alimentami, opieką nad dziećmi i władzą rodzicielską.

Rozwód to trudny i emocjonalnie wyczerpujący czas w życiu każdej osoby. Wykorzystując swoją wiedzę oraz doświadczenie nasza Kancelaria Adwokacka może zaoferować Ci pomoc dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb i sytuacji. W czasie prowadzenia sprawy  działamy w sposób profesjonalny i kompleksowy, dostosowując swoją strategię do potrzeb i oczekiwań Klienta.

Nasza Kancelaria Adwokacka zapewnia Ci kompleksową ofertę w każdym etapie sprawy rozwodowej. Zalety skorzystania z pomocy Adwokata to m.in:

  • profesjonalna reprezentacja – adwokat będzie reprezentował swojego Klienta przed sądem i będzie dbał o jego interesy, takie jak np. podział majątku, alimenty czy opieka nad dziećmi.
  • znajomość prawa – adwokat posiada specjalistyczną wiedzę na temat prawa rodzinnego i będzie w stanie udzielić fachowych porad związanych z prawem, co pomoże uniknąć błędów i problemów w trakcie postępowania. Zadba o wszystkie formalności i dokumenty.
  • minimalizacja ryzyka – adwokat może pomóc w minimalizacji ryzyka błędów proceduralnych, które mogą prowadzić do niepowodzenia sprawy lub strat finansowych.
  • doradztwo emocjonalne – adwokat może również udzielić porad i wsparcia emocjonalnego w trudnych sytuacjach związanych z rozwodem, co jest szczególnie ważne w przypadku spraw dotyczących dzieci.
  • rozwiązanie konfliktów – adwokat może pomóc w rozwiązaniu konfliktów między małżonkami, co może skutkować zawarciem ugody i uniknięciem postępowania sądowego.

  Zakres usług prawnych

   • pomoc w przygotowaniu pozwu o rozwód i wszystkich formalnościach,
   • doradztwo w sprawach związanych z podziałem majątku,
   • udzielanie porad i wsparcie emocjonalne w trudnych sytuacjach związanych z rozwodem.
   • występowanie w imieniu Klienta w sprawach dotyczących alimentów, opieki nad dziećmi i władzy rodzicielskiej,
   • reprezentacja Klienta w postępowaniach rozwodowych.

   Pomoc adwokata w sprawach rozwodowych może okazać się bardzo wartościowa, zwłaszcza gdy małżonkowie nie są w stanie porozumieć się w kwestiach dotyczących rozwiązania małżeństwa. Pomoc naszej Kancelarii Adwokackiej w Tarnowie zwiększa szanse na skuteczne i zadowalające rozwiązanie sprawy oraz umożliwia skoncentrowanie się na innych ważnych sprawach, takich jak opieka nad dziećmi czy podział majątku.